Kanekalon

    Typů kanekalonu existuje více a v některých případech potřebujete vědět, jaký typ použijete. Kanekalon neobarvíte, proto je důležité vybrat ten správný odstín před samotnou výrobou účesů. Abyste si mohli vybrat odstín, který se vám líbí, vzorník nabízených barev najdete v této sekci na konci stránky. Seznam je nicméně orientační.

Míchání kanekalonu

     Při výběru správného odstínu vlasů se občas může stát, že se se nemůžete rozhodnout, který odstín kanekalonu použít. Taková situace se dá vyřešit tak, že do sebe smícháte dvě barvy a tak dlouho je mícháte, až vznikne odstín ‚mezi‘. Nestává se to však často. Jde o to, strávit více času při přípravě, nicméně výsledek stojí za to. Za zmínku stojí i ladění poměrů jednotlivých barev. 

Osobní zkušenost s noname syntetickým kanekalonem

    V současné době si můžet pořídit kanekalon, který se prodává bez jakékoli značky pouze v průhledném mikrotenovém obalu. Jeho výhodou je velice široká paleta barev i ombre a u některých typů i nadmíru štědrá gramáž (100 g). Má však i své poměrně velké nevýhody, z naší zkušenosti víme, že je velice hladký a kluzký. Rasta copánky z něj vyrobené klouzávají, i když jsou upevněné jak nejlépe mohou být. Tudíž jejich životnost klesá ze třech měsíců na přibližně jeden, po několika dnech z něj začnou vylézat vlasy. Navíc po naplétání bolí ruce a předloktí kvůli tomu, že jej člověk drží o hodně pevněji, aby neklouzal. Není to ale nic platné. Zase na druhou stranu se dá dobře použít na silky, fake dredy nebo fake copánky.

Příprava kanekalonu před naplétáním

    Před samotným pletením kanekalon namočte do vlažné vody nebo do vody s trochou vinného octa. Bude jemnější k rukám a měli byste se vyhnout případné svědivé reakci. V současné době tato rada nabývá na důležitosti.

Konečky zatavené vodou

    Pro formování konečků vroucí vodou je dobré mít konečky tenčí. Proto před začátkem náhodně překládejte jeden pramen kanekalonu druhým, čímž docílíte nestejné délky. K dosažení stejného efektu konečky prostříhejte. Další možný způsob dosažení nestejné délky jednotlivých vláken je konce náhodně vytahovat zespoda. pokud chcete dosáhnout ještě většího rozdílu v tloušťce copánku, tak jednotlivé délky kanekalonu nastříhejte a přidávejte. V angličtině se tento typ zakončení nazývá feather tip.

Typy kanekalonu 

    Syntetický kanekalon je lesklejší a je vhodný pro výrobu rasta copánků. Při tavení ohněm nečerná a nedá se tavit horkou vodou nebo párou. Druhý typ je tvarovatelný horkou vodou nebo párou, ale při tavení ohněm má tendenci černat.

100% kanekalon

    Vlákno je málo lesklé nebo bez lesku v závislosti na jednotlivých značkách. Materiál bývá více či méně krepatý. Můžeme jej tvarovat horkou vodou či párou. Při tavení ohněm tento typ kanekalonu černá. Prodává se v několika různých balení s rozdílnou gramáží a délkou vlákna pod názvy Jumbo braid, Kanekalon braid a Ultra braid. Ultra braid je vlastně dvojnásobné balení jak délkou, tak objemem.

Smíšený typ kanekalonu.

Mix syntetického a 100% kanekalonu také existuje, nicméně se svými vlastnostmi blíží kanekalonu syntetickému, tudíž nejde tvarovat horkou vodou nebo párou.

Japonský kanekalon

Tento kanekalon je rovný a lesklý, který se může tavit horkou vodou nebo párou. Mívá tenká hladká vlákna, se kterými se dobře pracuje. 

Ombre kanekalon

    Ombre je relativní novinka mezi kanekalonem, který má v sobě horizontální barevný přechod nebo více přechodů a v závislosti na použitém polymeru jej můžeme nebo nemůžeme tvarovat horkou vodou nebo párou. Nejširší paletu barev ombre kanekalonu nabízí neznačkový (prodávaný pouze v průhledném obalu) asijský výrobce. Tento kanekalon se nedá tvarovat a navíc je velmi kluzký i po opracování. Pěkně se z něj však vyrábí náplety na dredy nebo na fake dready.