Kanekalon

Typů kanekalonu existuje více a v některých případech je nutné vědět, jaký typ se k čemu hodí. Kanekalon se nedá barvit, proto je důležité vybrat ten správný odstín před samotnou výrobou účesů. Abyste si mohli vybrat odstín, který se vám líbí, vzorník nabízených barev najdete v této sekci na konci stránky. Seznam je nicméně orientační.

Příprava kanekalonu

Před samotným pletením kanekalon namočte do vlažné vody nebo do vody s trochou vinného octa. Bude jemnější k rukám a měli byste se vyhnout případné svědivé reakci. V současné době tato rada nabývá na důležitosti.

Konečky zatavené vodou

Pro formování konečků vroucí vodou je dobré mít konečky tenčí. Proto před začátkem náhodně překládejte jeden pramen kanekalonu druhým, čímž docílíte nestejné délky. K dosažení stejného efektu konečky prostříhejte. Další možný způsob dosažení nestejné délky jednotlivých vláken je konce náhodně vytahovat zespoda. pokud chcete dosáhnout ještě většího rozdílu v tloušťce copánku, tak jednotlivé délky kanekalonu nastříhejte a přidávejte. V angličtině se tento typ zakončení nazývá feather tip.

Typy kanekalonu 

Syntetický kanekalon je lesklejší a je vhodný pro výrobu copánků. Při tavení ohněm nečerná a nedá se tavit horkou vodou nebo párou. Druhý typ je tvarovatelná horkou vodou nebo párou, ale při tavení ohněm má tendenci černat.

100% kanekalon

Vlákno je málo lesklé nebo bez lesku v závislosti na jednotlivých značkách. Materiál bývá více či méně krepatý. Je možné jej tvarovat horkou vodou či párou. Při tavení ohněm tento typ kanekalonu černá. Prodává se v několika různých balení s rozdílnou gramáží a délkou vlákna pod názvy Jumbo braid, Kanekalon braid a Ultra braid. Ultra braid je vlastně dvojnásobné balení jak délkou, tak objemem.

Mix syntetického a 100% kanekalonu také existuje, nicméně se svými vlastnostmi blíží kanekalonu syntetickému, tudíž nejde tvarovat horkou vodou nebo párou.

Japonský kanekalon je rovný lesklý kanekalon, který se může tavit horkou vodou nebo párou. Mívá tenká hladká vlákna, se kterými de dobře pracuje.

Ombre kanekalon je relativní novinka mezi kanekalonem, který má v sobě barevný přechod a v závislosti na použitém polymeru lze tvarovat nebo jen velmi omezeně.