Kanekalon

Typů kanekalonu existuje více a v některých případech je nutné vědět, jaký typ se k čemu hodí. Kanekalon se nadá barvit, proto je důležité vybrat ten správný odstín. Abyste si mohli vybrat odstín, který se vám líbí, vzorník nabízených barev najdete v této sekci.

Příprava kanekalonu

Před samotným pletením kanekalon namočte do vlažné vody nebo do vody s trochou vinného octa. Bude jemnější k rukám a měli byste se vyhnout případné svědivé reakci. V současné době tato rada nabývá na důležitosti.

Konečky zatavené vodou

Pro formování konečků vroucí vodou je dobré mít konečky tenčí. Proto před začátem náhodně překládejte jeden pramen kanekalonu druhým, čímž docílíte nestejné délky. K dosažení stejného efektu konečky prostříhejte.

Typy kanekalonu 

Syntetický kanekalon je lesklejší a je vhodný pro výrobu copánků. Při tavení ohněm nečerná a nedá se tavit horkou vodou nebo párou.

100% kanekalon

Vlákno je málo lesklé nebo bez lesku v závislosti na jednotlivých značkách. Materiál bývá více či méně krepatý. Je možné jej tvarovat horkou vodou či párou. Při tavení ohněm tento typ kanekalonu černá. Prodává se v několika různých balení s rozdílnou gramáží a délkou vlákna pod názvy Jumbo braid, Kanekalon braid a Ultra braid. Ultra braid je vlastně dvojnásobné balení jak délkou, tak objemem.

Mix syntetického a 100% kanekalonu také existuje, nicméně se svými vlastnostmi blíží kanekalonu syntetickému, tudíž nejde tvarovat horkou vodou nebo párou.

Japonský kanekalon je rovný lesklý kanekalon, který se může tavit horkou vodou nabo párou.

Ombre kanekalon je relativní novinka mezi kanekalonem, který má v sobě barevný přechod a v závislosti na použitém polymeru lze tvarovat nebo jen velmi omezeně.