Senegalese twists

Je velice malá pravděpodobnost, že potkáte u nás někoho se stejným účesem. Situace je však jiná na západě Evropy a v Africe, kde jsou senegalese twists častěji vidět než klasické rasta copánky. Senegalese twists je dočasný účes, lze jej opravit anebo pohodlně rozplést, dokonce rychleji než copánky. Tvoříme jej tak, že do sebe zaplétáme dva pramínky, které udělají v průřezu kulatý tvar. Konce nastavených pramenů  tavíme buď ohněm, pokud to jde nebo je tvarujeme horkou vodou či jiným způsobem. Další název, se kterým se můžete setkat,  jsou Nubian twists nebo jednoduše twisty.

Cena senegalese twists

Cena twistů do půli zad je orientačně od 3600 Kč i s materiálem, pokud si vyberete odstín u nás.

Jak dlouho vydrží

Senegalese twists vydrží minimálně 3 měsíce, pak počítejte tím, že se prodlužují odrosty. V průběhu času se zapletené prameny lehce uvolní, díky čemuž se stanou ještě příjemnější na nošení. Oprava po několikaměsíčním nošení je možná, přeplétáme především přední část a některé další twisty, u kterých je to nutné.

Doba přípravy senegalese twists

Doba pletení senegalese twists je při požadovaném počtu mezi 80-130 twistů s délkou do půli zad přibližně 9-11 hodin. Pokud pleteme ve dvou, čas se výrazně zkrátí, a to přibližně na polovinu!

Typy

Kromě klasických twistů je ještě možné vytvořit jejich obmotávanou verzi, která se jmenuje faux locks. Ty mají hladký povrch. I pro copánky ze dvou pramenů platí, to že je možné vytvořit jejich open verzi tak, že nezapleteme vlákno až do konce, ale necháme jej otevřené. Přechod mezi zapletenou a nezapletenou částí vytvoříme buď jemným tavením či mechanickou metodou.

Mytí, údržba, rozpletení 

Vlasy zapletené do twistů myjeme lehkým šamponem u kořínků. Po napletení není nutná žádná speciální péče. Odrostlé twistery rozplétáme rychle, ustřihneme konec pramene kanekalonu nebo tam, kde končí naše vlasy a poté náplet stáhneme a vlasy rozčešeme u hlavy.