Oprava dredů

Jednou za čas je potřebné si dredy opravit, a to tak, že se zapletou odrosty u hlavy a zacelí se dred po celé délce, pokud je to nutné. Podle vašeho přání a pokud to jde, odrostlé dredy u hlavy protahujeme nebo bez protažení zaháčkujeme u kořínků. Dobrá oprava dredů vytvoří dredy s kulatým průřezem, který roste rovnoměrně a má hladký povrch. Dredy opravujeme v Praze.

Co lze opravit na dredech?

Kromě lehčích oprav dokážeme opravit špatně provedené předchozí opravy, špatně provedené provlečení u hlavy, ztenčeniny, vylézající prameny, boule, očka všech tvarů, rozplétající se konce. Zachránit jde prakticky všechno. Podívejte se do naší galerie na konci této sekce.

Cena opravy dredů

​Cena opravy vašich dredů se pohybuje mezi 25 až 35 Kč, a to podle toho, v jakém stavu jsou:

Oprava dredů 25 Kč/dred

Dotahujeme odrosty, zatáhneme volně rostoucí vlasy kolem odrostu dredu a na dreadu, zatáhneme očka a ztenčení několik centimetrů od začátku dredu, provedeme základní zpevnění konců.

Oprava dredů 30 Kč/dred

Opravujeme a dotahujeme odrosty, dotahujeme vlasy kolem dredu a na dredu, opravujeme očka a nerovnosti po celé délce dredu, zpevňujeme konce dredů. Občas vyztužíme ztenčené dredy kanekalonem či pramenem pravých vlasů.

Oprava dredů 35 Kč/dred

Upravujeme velmi rozvolněné dredy, špatně vytvořené dredy nebo dredy po nezdařené opravě, dredy s vylezlými prameny po celé délce, opravujeme špatně udělané protahování dredů u hlavy. Dred prošíváme kanekalonem nebo prameny pravých vlasů u většiny dredů k opravě ztenčení.

Oprava dredů – metody oprav

Často se setkáváme s dotazem, jestli při opravě protahujeme dred u hlavy nebo jestli jej kolem odrostu háčkujeme. Při opravě dredů se řídíme především vaším přáním. Nicméně  obě metody jsou správně, jde hlavně o to, aby byly provedeny pečlivě a dobře. My umíme oba. U háčkování odrostu bez protahování je ale nezbytně nutné, aby bylo kolem dredu dostatečně vlasů, které jej dostatečně zpevní. Při správné technice protahování roste souměrný dred, který se neztenčuje a je pevný po celé délce. Po opravě mohou dredy trochu stát, ale to se během několika málo dnů upraví.

Jak často na opravu dredů

Jak často budete chodit na opravu, záleží čistě na vás a na vašem pocitu, nejčastěji opravujeme dredy po třech měsících až půl roce. Mnozí však chodí jednou za rok a vyhovuje jim to. Nicméně u nových dredů je lepší přijít častěji, protože si zvykají a vlasy mají tendenci z nich více vylézat.