Oprava dredů

Jednou za čas je potřebné si dredy opravit, a to tak, že se zapletou odrosty u hlavy a zacelí se dred po celé délce, pokud je to nutné. Podle vašeho přání a pokud to jde, odrostlé dredy u hlavy protahujeme nebo bez protažení zaháčkujeme u kořínků. Dobrá oprava dredů vytvoří dredy s kulatým průřezem, který roste rovnoměrně a má hladký povrch. Dredy opravujeme v Praze, po domluvě můžeme přijet za vámi.

Co lze opravit na dredech?

Kromě lehčích oprav dokážeme opravit špatně provedené předchozí opravy, špatně provedené provlečení u hlavy, ztenčeniny, očka, rozplétající se konce. Zachránit jde prakticky všechno. Podívejte se do naší galerie na konci této sekce.

Cena opravy dredů

​Cena opravy vašich dredů se pohybuje mezi 25 až 35 Kč, a to podle toho, v jakém stavu jsou:

Oprava dredů 25 Kč/dred

Dotahujeme odrosty, zatáhneme volně rostoucí vlasy kolem odrostu dredu a na dreadu, zatáhneme očka a ztenčení několik centimetrů od začátku dredu, provedeme základní zpevnění konců.

Oprava dredů 30 Kč/dred

Opravujeme a dotahujeme odrosty, dotahujeme vlasy kolem dredu a na dredu, opravujeme očka a nerovnosti po celé délce dredu, zpevňujeme konce dredů. Občas vyztužíme ztenčené dredy kanekalonem či pramenem pravých vlasů.

Oprava dredů 35 Kč/dred

Upravujeme velmi rozvolněné dredy, špatně vytvořené dredy nebo dredy po nezdařené opravě, dredy s vylezlými prameny po celé délce, opravujeme špatně udělané protahování dredů u hlavy. Prošíváme kanekalonem nebo prameny pravých vlasů u většiny dredů k opravě ztenčení.

Oprava dredů – metody oprav

Často se setkáváme s dotazem, jestli při opravě protahujeme dred u hlavy nebo jestli jej kolem odrostu háčkujeme. Při opravě dredů se řídíme především vaším přáním. Nicméně  obě metody jsou správně, jde hlavně o to, aby byly provedeny pečlivě a dobře. My umíme oba. U háčkování odrostu bez protahování je ale nezbytně nutné, aby bylo kolem dredu dostatečně vlasů, které jej dostatečně zpevní. Při správné technice protahování roste souměrný dred, který se neztenčuje a je pevný po celé délce.

Jak často na opravu dredů

Jak často budete chodit na opravu, záleží čistě na vás a na vašem pocitu, nejčastěji opravujeme dredy po třech měsících až půl roce. Mnozí však chodí jednou za rok a vyhovuje jim to. Nicméně u nových dredů je lepší přijít častěji, protože si zvykají a vlasy mají tendenci z nich více vylézat.