FAQ

Často kladené dotazy (FAQ)

Kde pracujete?

Pracujeme v Praze, konkrétně na Praze 6.

Jak dlouho dopředu se mám objednat?

Ideálně 2 – 3 týdny dopředu. Ve vytíženějších měsících (květen – srpen, prosinec) je lepší se objednat i dříve. 

Váhám mezi dready a copánky, můžete mi něco poradit?

Můžeme, nejdříve se rozhodnete co se vám líbí víc a jestli chcete svou změnu trvalou nebo dočasnou. Můžete mít i dočasné dredy a i copánky na velmi dlouhou dobu. Pokud byste chtěli naplánovat nezávaznou schůzku a vše vidět, můžeme se sejít. Netrvá to dlouho a dozvíte se vše. Stejnou službu poskytujeme i po telefonu.

Jak se mám připravit před pletením?

Umyjte si vlasy šamponem bez kondicionéru nejdříve dva dny předtím, než přijdete. Vlasy rozčešte.

Jak dlouho trvá pletení?

Orientačně, rasta copánky a senegalese twists v počtu kolem 130 kusů trvají 10 – 12 hodin, pokud mají délku do půli zad. Doba tvoření dredů je 8 – 13 hodin, francouzské copánky trvají 1 až 4 hodiny. Napletení pseudodredy, fake dready 2 až 4 hodiny. Opravy trvají od od 1 do 5 hodin v závislosti na stavu a počtu vašich dredů.

Od kolika let si můžu nechat něco vytvořit od vás?

Ideálně od 18 let, mezi 15-18 lety se souhlasem rodičů a po vzájemné dohodě, pod 15 let věku účes s přidaným vláknem po celé hlavě neděláme.

Chci něco pro své desetileté dítě, co mi doporučíte?

Corn rows nebo pár copánků z vlastních vlasů jsou vhodné pro děti. Kanekalon do 15 let věku po celé hlavě nenaplétáme z důvodu nadměrného tahu na kořínky a kvůli případné alergické reakci.

O kolik se zkrátí moje vlasy při pletení?

U dredů se vlasy ‚zkrátí‘ o třetinu až polovinu své délky. Míra zkrácení závisí především na kvalitě vlasů a na délce jednotlivých vláken. Délka vlasů u copánků  a pseudodredů zkrátí jen o několik centimetrů.

Mám odrostlé copánky, nechci si je ještě sundávat, co s tím?

Copánky lze opravit, a to přepletením prvních řad a nejodrostlejších copánků.

Odrůstají mi dredy, co mám dělat?

Pokud chcete mít své dredy upravené, je dobré se o ně starat. Nejlepší způsob je jejich odborná oprava. Díky tomu budou vypadat dobře i po letech.

Jak rozpletu copánky?

Kanekalonové vlákno přestřihnete tam kde končí vaše vlasy a tažením jednoho pramínku rozpletete copánek. U kořínků rozmotáte pár vlasů, které pramen obmotaly a pramen zataháte do strany a vlasy se od sebe oddělí.

Jak rozpletu dredy?

Necháte dredy odrůst, neopravujete je, v den rozplétání odstřihnete dred tam, kde končí živé vlasy, zespoda začnete rozplétat. Viz článek od rozpletení dredů.

Co mám dělat, aby mi opravené dredy vydržely co nejdéle?

Co dělat- pokud možno, snížit frekvenci mytí, obecně namáčet co nejméně, při mytí jemně masírovat pokožku hlavy  a při sušení nechat vodu stéci a nedrhnout ručníkem.

Mám lupy, poradíte mi co s tím?

Začněte například s březovou nebo lopuchovou vodou. Pokud  problémy přetrvávají, tak po dobu jednoho měsíce používejte šampon s ketokonazolem 1x krát týdně a nechte jej působit delší dobu – více než 30 min. Tuto kúru tím pádem zopakujete 4 krát. Pokožka hlavy se obnovuje každý měsíc, proto je zcela nutné udržet tuto kúru až do konce.

Mám řídké vlasy a uvažuji o afro účesu, doporučíte mi něco?

Řidší vlasy jde zaplést tak, aby nebylo nic poznat. Vlasy by se však neměly zbytečně zatěžovat těžkými dlouhými náplety nebo zbytečně pevně utahovat. 

Chci si barvit dredy nebo odrosty u copánků, jak na to?

Důležité je barvu pořádně vemnout do dredu či odrostu. Ještě důležitější je barvu pořádně vymýt.

Vypadá mi po rozpletení hodně vlasů?

Zdánlivě ano, ale ty vám už vypadaly dříve. Většího množství vyčesaných vlasů se nebojte.

Mám špatně opravené dredy, dá se s tím něco udělat?

Do jisté míry dá. Přijďte ale co nejdříve, abychom mohli  s nimi udělat to nejlepší.