Corn rows

V češtině se corn rows řekne francouzské copánky, občas se setkáváme s názvem meruna.

Cena francouzských copánků

Cena corn rows závisí na jejich počtu, délce a jestli budeme přidávat umělé vlákno – kanekalon. Přidávání pramenů lidských vlasů ke corn rows není vhodné. Cena tzv. čelenky – copánky napletené u obličeje stojí od 500 kč, celá hlava od 1000 Kč.

Kvalita vlasů

Pro vytvoření francouzských copánků je třeba mít trochu hustší vlasy. Jejich životnost se pohybuje v závislosti na údržbě až 3-4 týdny pro tenčí copánky a přibližně 2 týdny pro tlustší copánky.

Zakončení corn rows

Corn rows zakončujeme buď gumičkami ve zvolené barvě či bezbarvými nebo neviditelnými konci. I pro francouzské copánky platí to, že se můžou nechat konce částečně volné.

Jak dlouho drží

Čím tenčí jsou corn rows, tím déle vydrží. Dva až čtyři tlusté francouzské copánky vydrží při dobré péči dva týdny, ty tenčí v počtu 10 a více vydrží až 3-4 týdny. To samé platí při francouzských copáncích s přidaným kanekalonem.

Péče o corn rows

Nové corn rows nechte usadit, nemyjte hlavu několik dní po upletení. Čím častěji je namáčíte, tím kratší dobu vydrží. Pokud chcete jejich životnost prodloužit, je dobré na ně použít lak na vlasy nebo tužidlo.