Corn rows

V češtině se corn rows řekne francouzské copánky, copánky u hlavy, občas se setkáváme s názvem „meruna“ nebo „meloun“.

Cena corn rows

Cena corn rows závisí na jejich počtu, délce a jestli budeme přidávat umělé vlákno – kanekalon. Přidávání pramenů lidských vlasů k jednotlivým copánkům není vhodné. Cena tzv. čelenky – copánky napletené u obličeje stojí od 500 Kč, celá hlava od 1000 Kč.

Kvalita vlasů

Pro vytvoření francouzských copánků je třeba mít trochu hustší vlasy a délku alespoň 12 cm. Lépe se zaplétají delší vlasy nestejné délky (nezarovnané), proto před napletením  není nutné si nechat vlasy zarovnat. Tyto nestejně duhé prameny pomáhjí k delší životnosti účesu. Tato délka platí pro tenčí copánky v počtu 10 a více. Jejich životnost se pohybuje v závislosti na údržbě až 3-8 týdnů pro tenčí copánky a přibližně 1-2 týdny pro tlustší copánky. Počítejte s tím, že čím budou tlustší copánky, tím kratší dobu vydrží. Nejkratší životnost mívají holandské copánky, což jsou dva tlusté copánky, které vydrží při šetrné péči maximálně dva týdny v závislosti na kvalitě vašich vlasů.

Zakončení corn rows

Pramínky na konci zakončujeme buď gumičkami ve zvolené barvě či bezbarvými nebo neviditelnými konci. I pro francouzské copánky platí to, že se můžou nechat konce částečně volné. Další možný způsob zakončení je zašití nebo zauzlování tenkým pramínkem kanekalonu.

Jak dlouho vydrží corn rows

Čím tenčí jsou corn rows, tím déle vydrží. Dva až čtyři tlusté francouzské copánky vydrží při dobré péči dva týdny, ty tenčí v počtu deset a více vydrží až 3-8 týdnů. To samé platí při francouzských copáncích s přidaným kanekalonem.

Péče o francouzské copánky

Nové copánky nechte usadit, nemyjte hlavu několik dní po upletení. Čím častěji je namáčíte, tím kratší dobu vydrží. Pokud chcete jejich životnost prodloužit, je dobré na ně použít lak na vlasy nebo tužidlo. Vzhledem ke kratší životnosti tohoto účesu se nemusíte u hlavz obávat komplikací při rozplétání.