Corn rows

V češtině se corn rows řekne francouzské copánky, copánky u hlavy, občas se setkáváme s názvem „meruna“ nebo „meloun“.

Cena corn rows

 Cena corn rows závisí na jejich počtu, délce a jestli budeme přidávat umělé vlákno – kanekalon. Přidávání pramenů lidských vlasů k jednotlivým copánkům není vhodné. Cena tzv. čelenky – copánky napletené u obličeje stojí orientačně od 900 Kč, dva holandské copánky (jinak boxer braids) od 500 Kč.

Kvalita vlasů

  Pro vytvoření francouzských copánků je třeba mít trochu hustší vlasy a délku alespoň 12 cm. Lépe se zaplétají delší vlasy nestejné délky (nezarovnané), proto před napletením  není nutné si nechat vlasy zarovnat. Tyto nestejně dlouhé prameny pomáhají k delší životnosti účesu. Tato délka platí pro tenčí copánky v počtu 10 a více. Jejich životnost se pohybuje v závislosti na údržbě až 3-8 týdnů pro tenčí copánky a přibližně 1-2 týdny pro tlustší copánky. Počítejte s tím, že čím budou tlustší copánky, tím kratší dobu vydrží. Nejkratší životnost mívají holandské copánky, což jsou dva tlusté copánky, které vydrží při šetrné péči maximálně dva týdny v závislosti na kvalitě vašich vlasů.

Zakončení copánků u hlavy

  Pramínky na konci zakončujeme buď gumičkami ve zvolené barvě či bezbarvými nebo neviditelnými konci. I pro francouzské copánky platí to, že se můžou nechat konce částečně volné. Další možný způsob zakončení je zašití nebo zauzlování tenkým pramínkem kanekalonu.

Jak dlouho vydrží corn rows

  Čím tenčí jsou corn rows, tím déle vydrží. Dva až čtyři tlusté francouzské copánky vydrží při dobré péči dva týdny, ty tenčí v počtu deset a více vydrží až 3-8 týdnů. To samé platí při francouzských copáncích s přidaným kanekalonem. 

Péče o francouzské copánky

Nové copánky nechte usadit, nemyjte hlavu několik dní po upletení. Čím častěji je namáčíte, tím kratší dobu vydrží. Pokud chcete jejich životnost prodloužit, je dobré na ně použít lak na vlasy nebo tužidlo. Vzhledem ke kratší životnosti tohoto účesu se nemusíte u hlavy obávat komplikací při rozplétání.