Dredy

Jedná se o trvalý afro účes, který vám vydrží i mnoho let. Vyžaduje poměrně málo péče a při správném  zacházení vydrží pěkně tak dlouho, jak chcete. Vše podstatné o nich se dozvíte v následujících článcích.

 

Cena dredů

Pro vaši orientaci uvádíme cenu 50 dreadů, které stojí 3000 Kč. Cena se dále odvíjí podle jejich počtu a délky a hustoty. 

 

Péče o dredy

O mytí platí to, že méně je někdy více. Frekvenci mytí si zvolíte podle toho, jak vám to vyhovuje. Kažodenní mytí nedoporučujeme, protože z nich vlasy rychleji a více vylézají. Pokud vaše vlasy načichnou a nemáte čas si je umýt, použijte vlasový regenerátor ve spreji aplikovatelný na suché vlasy bez potřeby smytí. Po sportovní aktivitě, kdy se pokožka zapotí, ji nechte  pořádně vyschnout. Utažení do culíku nebo navlečení čepice na zapocené či vlhké vlasy, jsou velice citlivé na tvorbu lupů, které způsobují svědění a po nějakém čase i vypadávání vlasů.

 

Údržba   

Dredy je dobré opravovat každých 3 – 6 měsíců. Obecně platí to, že čím déle dready máte, tím delší jsou rozestupy mezi jednotlivými opravami, mnohdy to bývá i rok. To jak často budete chodit na opravu, závisí na typu vašich vlasů, péči o dredy, frekvenci mytí atd. Při velmi dlouhé pauze mezi opravami se u někoho může stát, že se jeho dredy budou ztenčovat. Vylezlé prameny mezi dredy nechte volně růst a nezkracujte je, jsou totiž důležité při další opravě.

 

Jak mít více dredů

Z velkého dredu lze vytvořit více menších, dá to ale práci. Dready množíme tak, že velký dred rozpleteme a z něj uděláme více tenčích. Chce to chvíli počkat až velký dred trochu odroste. Tuto techniku lze použít při opravě špatně rozmístěných dredů.

 

 

Návod na dredy

Jak se dělají dredy – pramínky rozdělíme na hlavě tak, aby dobže kryly povrch hlavy. Zvolíte si, jestli chcet pěšinku nebo ne. Z vlastního pozorování víme, že pěšinka uprostřed hlavy mívá tendenci se rozestupovat. Dredy s klikatou pěšinkou vyšly jako šetrnější varianta pro kořínky. Místo pěšinky můžete měnit, aby nedocházelo k možnému rozšiřování. Zvolte si svůj styl, který vám bude vyhovovat a nástroj, který vám sedne. Klasikou mezi nástroji je hřebínek a háček. Dredy nezapomeňte zpevňovat, aby byly tvrdé a vlasy z nich nevylézaly.

 

Rozčesání dredů

V následujících bodech vám vysvětlíme, jak si rozčesat dredy:

  • Dredy myjte šamponem s kondicionérem

  • Nechte je odrůstat

  • Dread ustřihněte tam, kde začínají mrtvé vlasy (obvykle barevným přechodem)

  • Do dredu buď vemněte vlasový olej tak, by se vstřebal nebo volte suchou metdu bez oleje

  • Odspodu rozplétejte špičatým předmětem

  • Zároveň oddělujte prsty jednotlivé prameny

  • Mějte trpělivost

  • Krepaté vlasy umyjte a použijte regenerátor

Tipy:

Když budete rozplétat více dní, tak nejdříve rozpleťte dredy vzadu až na temeno, pak ty vepředu na nakonec ty po stranách.

Nechte vlasy volně, aby si opět zvykly růst všemi směry.