Rasta copánky

Je krásné být u toho, jak za jediný den dokážeme změnit vzhled a prakticky libovolně prodloužit délku vašich vlasů. Copánky se pohodlně nosí a vaší jedinou starostí je si vymyslet nějakou novou úpravu. Rasty zvládáme za jeden den, posedíte si u nás přibližně 10 hodin, výroba mikro rasta trvá o něco déle. Obvykle napleteme na celou hlavu 100-130 copánků. Můžete si zvolit odlehčenou verzi,  to 80-100 copánků. Opakem jsou mikro rasta copánky, jejichž počet bývá přes tři sta. Jak dlouhé, tlusté, barevné copánky chcete, je jen na vás. Pokud nevíte co si vybrat, rádi vám poradíme online nebo osobně.

Pro vytvoření rasta copánků je nutné mít délku svých vlasů po celé hlavě alespoň 8-10 cm. Pokud máte vlasy kratší, raději si počkejte, protože copánky na kratších vlasech mají tendenci sjíždět a padat. Vyhněte se zbytečným komplikacím.

Materiál na copánky poskytujeme, pokud máme odstín, který jste si zvolili. Pokud chcete copánky ze svého materiálu, můžete si jej i přinést. Cena tlustších rasta copánků v počtu 80-100 je od 3000 Kč. Tenčí rasta v počtu  120 -130 stojí orientačně 3600 Kč. Uvedené ceny platí pro délku do půli zad s tím, že spodní copánky vám budou sahat nad pás či do pasu. Pokud chcete copánky delší, tak si připlatíte 1000 – 1500 Kč. K prodlužování používáme kanekalon, jehož vzorník najdete zde.

Oprava rasta copánků

Když vám začnou rasta copánky, mikrocopánky či open rasta dorůstat, můžete si je nechat opravit. Copánky opravujeme jejich přepletením, kdy opravíme první řady a ty nejodrostlejší.

Péče o rasta copánky

Vlasy v rasta copáncích vyžadují málo péče. Jednou za čas je umyjte u kořínků šamponem bez kondicionéru nebo vodou. Pokud chcete vlasy vyživit, použijte vlasový regenerátor ve spreji, který se nemusí umývat a ihned neutralizuje nachytaný nepříjemný zápach z okolí.

Rozplétání

Rozpletení je jednoduché, stačí kanekalonové vlákno ustřihnout tam, kde končí vaše vlasy a jemným tahem na jedno z vláken rozplétat. Po sundání kanekalonu jemně oddělte vlasy v odrostu. Budete překvapeni, kolik vlasů vám zůstane v ruce. V rámci obnovy organismu vám vypadá přibližně 100 vlasů za den a ty vám pak dorůstají.

Dredy po copáncích

Pokud nechcete absolvovat dlouhé rozplétání copánků a rozmotávat jejich odrosty, můžete si nechat z jejich základů vytvořit mini dredy buď jen z vašich vlasů nebo se dají prodloužit pomocí nápletu. Velikou výhodou rozhodnutí jít do dreadů po rasta copánkách je, že základy krásných tenkých dredů jsou hotové, tím ušetříte mnoho hodin sezení a takové dready vás vyjdou cenově výhodněji.

Návod na rasta copánky

Základem úspěchu je začátek. Je důležité rozdělit pramínky vlasů rovnými liniemi. Tvar je vaše volba, nejčastější například bývají čtverečky. Kanekalon si také rozdělíte na pramínky a připevníte jej co nejtěsněji ke kořínkům. Ke každému pramínku vašich vlasů připletete pramen kanekalonu. Tímto zabráníte jejich sjíždění na minimum. Pak pletete a dáváte speciální pozor na místo, kde končí pravé vlasy. Vlákno na konci buď spaříte horkou vodou nebo tavíte ohněm. My děláme oboje. Tipy a triky s kanekalonem před samotným pletením najdete zde.