Copánky

Více fotek našich prací s detaily najdete v naší galerii.

Rasta copánky děláme tak, aby vlasy byly i po rozpletení v dobrém stavu a nedocházelo k nadměrnému tahu na kořínky.

Objemnější varianta copánků je mikro rasta, kdy se naplétá 200 až 400 tenkých copánků. Je dobré mít trochu hustší vlasy, abyste dosáhli efektu micro rasta.

Konce copánků se mohou zakončovat několika způsoby, a to ohněm, vroucí vodou, žehličkou na vlasy. Pokud nechcete absolvovat dlouhé rozplétání copánků a rozmotávat jejich odrosty, můžete si nechat z jejich základů vytvořit mini dredy buď jen z vašich vlasů nebo se dají prodloužit pomocí nápletu.

Open rasta neboli copánky s otevřeným koncem (otevřené copánky) jsou dělány tak, že se copánek ukončí několik centimetrů od hlavy a zbytek materiálu zůstává volně. Trvanlivost takových copánků je stejná jako u klasické rasty. Jejich velkou výhodou je kratší doba pletení a ještě větší efekt objemného účesu. Nejčastěji používáme na pletení předem napramínkovaný kudrnatý kanekalon – například model classy curl, micro zizi apod.

Klasikou mezi copánkovými účesy jsou copánky z vlastních vlasů. Aby vypadaly hezky, je zapotřebí mít hustší a nepotrhané vlasy dlouhé minimálně na lopatky. Díky pečlivému zakončení těchto copánků se konečky neničí a celý účes vypadá přirozeně. Snažíme se copánky dělat z malých pramínků, takže jich může být klidně až 300, pokud to vlasy dovolí.

Copánek utvořený ze dvou pramínků se u nás nazývá twist (angl. senegalese twists, nubian twists). Obecně pro ně platí to samé, co pro copánky, ale jejich výhoda spočívá v tom, že mají krásný kulatý tvar a jsou originální.