Copánky

Foto našich prací s detaily najdete v naší GALERII.

Naplétání rasta copánků

     Rasta copánky děláme tak, aby vlasy byly i po rozpletení v dobrém stavu a nedocházelo k nadměrnému tahu na kořínky. Přitom díky naší technice zajišťujeme to, že začátek copánku se ani nehne a pouze odrůstá. Copánky můžeme začínat metodou s obmotaným začátkem nebo lze použít metodu knotless, kdy se copánek začíná postupným připlétáním několika pramenů. Díky této technice je začátek copánku tenčí oproti klasickému způsobu upevňování.

Tenké copánky po celé hlavě

Objemnější varianta copánků je mikro rasta, kdy se naplétá 150 až maximálně 300 tenkých copánků. Je dobré mít trochu hustší vlasy, abyste dosáhli efektu micro rasta.

     Konce copánků se mohou zakončovat několika způsoby, a to ohněm, vroucí vodou, žehličkou na vlasy nebo šitím. Konce šijeme při naplétání světlých rasta copánků, protože ty při opalování ohněm černají. Pokud byste se rozhodli mít po copáncích tenké dredy, tak je možné využít jejich odrostů. Ty se dotáhnou u hlavy a dred se dotvoří na koncích. Takový tenký dred se může eventuálně nechat i prodloužit nápletem nebo nechat vytvořený z délky vlastních vlasů.

     Open rasta neboli copánky s otevřeným koncem (otevřené copánky) jsou dělány tak, že se copánek ukončí několik centimetrů od hlavy, upevní se jeho konec a zbytek pramenu kanekalonu zůstává volně. Trvanlivost takových copánků je stejná jako u klasické rasty. Jejich velkou výhodou je kratší doba pletení a ještě větší efekt objemného účesu. Nejčastěji používáme na pletení předem napramínkovaný kudrnatý kanekalon – například model classy curl, micro zizi apod. 

     Klasikou mezi copánkovými účesy jsou copánky z vlastních vlasů. Aby vypadaly hezky, je zapotřebí mít hustší a nepotrhané vlasy dlouhé minimálně na lopatky. Díky pečlivému zakončení těchto copánků se konečky neničí a celý účes vypadá přirozeně. Snažíme se copánky dělat z malých pramínků, takže jich může být klidně až tři sta, pokud to hustota vašich vlasů umožní.

     Copánek utvořený ze dvou pramínků se u nás nazývá twist (angl. senegalese twists, nubian twists). Obecně pro ně platí to samé, co pro copánky, ale jejich výhoda spočívá v tom, že mají krásný kulatý tvar a u nás s nimi skoro nikoho nepotkáte.

Knotless braids

     Rozhodli jsme pro vás vyvinout a zavést další vychytávku, a to naplétání copánku bez viditelného začátku. Tato technika je de facto jako když začínáme modernější techniku corn rows, což je postupné přidávání pramínků k copánku. Celkový vzhled copánků vázaných technikou knotless (angl. bez uzlíku) je přirozenější.